איך לבחור מסעדה לאחר טקס בר מצווה בכותל?

טקס בר מצווה בכותל הוא שילוב שבין העבר להווה. העלייה לתורה המתקיימת על יד הכותל המערבי , שריד לבית המקדש, מסמל את החיבור לעבר ואילו הסעודה במסעדה מחברת אותנו להווה, להנאה מהאוכל, מהתוכנית במסעדה ועוד. בשונה מחגיגת בר מצווה הנערכת באולם, החגיגה במסעדה היא הרבה יותר אינטימית ומרגשת.

שמונה טיפים שיעזרו לכם למצוא מסעדה מוצלחת

הטקס המרגש של העלייה לתורה בכותל המערבי כבר הסתיים, בני המשפחה מרוגשים ומתחילים להיות רעבים וזה הזמן להגיע אל המסעדה שבחרתם כדי לאכול ולחגוג את היום הגדול.

בירושלים יש היצע גדול של מסעדות, חלק מהן קרובות לכותל המערבי וחלק רחוקות. אם בחרתם מסעדה בעיר העתיקה הסמוכה אל הכותל, חשוב לבחור מסעדה קרובה. צריך לזכור שהיום הגדול התחיל כבר לפני מספר שעות, רוב האורחים כבר עייפים ויהיה להם קשה ללכת ברגל למסעדה מרוחקת.

אם החלטתם לבחור מסעדה בעיר, יש לתאם את הנסיעה עם ההסעה. הרבה משפחות שוכרות הסעה שמלווה אותם במשך היום וכדאי לתאם עם ההסעה נקודת איסוף לאחר התפילה כדי להסיע את האורחים למסעדה. אם לא הזמנתם הסעה והגעתם ברכבים הפרטיים, חשוב לבחור מסעדה עם מקום חניה.

את המסעדה יש לבחור לפי הגודל. יש לקחת בחשבון את מספר האורחים ולוודא שהמסעדה תוכל להכיל את כולם בנוחות. אם יש לכם תוכנית או אם הזמנתם די.גי חשוב לוודא שיהיה מקום לבמה, למנחה או לאומן המופיע ולריקודים.

חשוב לבדוק מהי רמת הכשרות של המסעדה. אם יש לכם אורחים המקפידים על כשרות מהודרת, כדאי להזמין מסעדה העונה על הדרישות. אם יש רק כמה אורחים בודדים הדורשים כשרות ברמה גבוהה יותר נסו לברר האם אפשר להזמין להם מנות מיוחדות.

האוכל הוא לב האירוע. גם האירוע יהיה מוצלח, שמח ועם הרבה ריקודים, אם האוכל לא יהיה טעים, האורחים לא ייהנו. חשוב לבחור תפריט המתאים לסגנון של האורחים. צעירים אוהבים תפריט חלבי ומבוגרים יותר אוהבים תפריט בשרי. נסו לגוון במאכלים כדי שכל אחד יוכל למצוא את האוכל שהוא אוהב. בעת הזמנת התפריט חשוב לוודא כמה מלצרים יהיו באירוע.

לפי התקציב בירושלים תוכלו למצוא את כל סוגי המסעדות, מסעדות יוקרתיות לצד מסעדות עממיות, מסעדות יקרות ומסעדות זולות. חשוב לבחור אוכל טעים, אך לא פחות חשוב לבחור מסעדה מעוצבת, נעימה ונקייה. אם החגיגה שלכם נערכת בשעות אחרי הצהריים כדאי לבקש מבעלי המסעדה לנקות אותה, במיוחד את השירותים, לפני האירוע.

במסעדות רבות יש חדר פרטי לאירועים. חגיגה בחדר פרטי תאפשר לכם לחגוג את האירוע באינטימיות רק עם בני המשפחה.

איך לבחור מסעדה לאחר טקס בר מצווה בכותל?
5 (100%) 1 vote